Serwis piast Shimano Nexus

Dzisiaj miałem okazję wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez Shimano Polska na temat serwisowania piast wielobiegowych z linii Nexus i Alfine. Pokazano nam ciekawą prezentację na temat całej kolekcji piast jak również filmiki instruktażowe dotyczące większości modeli. Co najważniejsze można było wszystko potem przetrenować na prawdziwych piastach, rozebrać i złożyć wszystko z powrotem  do kupy.

Ogólne wnioski są takie: piasty skonstruowane są naprawdę nieźle i są stosunkowo nieskomplikowane dzięki modułowej budowie. Zalecenia co do serwisowania są proste, aby mieć pewność, że sprzęt starczy na długi czas wypada dokonywać serwisu piasty co około 5000 tys. Najlepiej zlecić to profesjonalnemu serwisowi – takiemu jak nasz na przykład 🙂 – ponieważ lepiej jeśli zrobi to mechanik z doświadczeniem i odpowiednimi preparatami do konserwacji. Przedstawiciel Shimano obiecał również dużo lepszą dostępność wszelkich części zamiennych do grupy Nexus, ponieważ w końcu w naszym kraju jest dużo większe zainteresowanie rowerami miejskimi i zapotrzebowanie na te komponenty wzrosło bardzo wyraźnie. Od wiosny postaramy się mieć na stanie większość najczęściej wymienianych części, aby serwis trwał jak najkrócej. To tyle na dziś!

URUCHOMILIŚMY WYSYŁKOWY SERWIS PIAST SHIMANO NEXUS I ALFINE!

SZCZEGÓŁY NA NASZEJ STRONIE – WWW.ONEMOREBIKE.PL

Reklamy

Informacje o onemorebikepoznan

Poruszamy się po mieście na rowerach i chcemy zachęcić do tego wszystkich. Pomożemy Ci w wyborze roweru, albo przygotujemy twój do codziennej jazdy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii SERWIS, Shimano Nexus. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s