Spektakularna renowacja roweru Gazelle Flirt

Kolejny rower trafił do nas na renowację zimową porą. Tym razem czekała nas totalna zmiana image’u. Pokażę wam przy okazji jak wygląda cały proces renowacji w naszym warsztacie. Najpierw zdjęcie pacjenta przed operacją, jest to rower Gazelle, model Flirt z prawdopodobnie początku lat 90-tych:

Jak widać rower ma już swoje lata świetności za sobą i czas wprowadzić parę zmian, aby poczuł się znów młodo i atrakcyjnie. Najpierw skonsultowaliśmy się z właścicielką jakie ma oczekiwania, co rowerowi dolega, jaką kolorystykę wybiera itd. Do wyboru koloru posługujemy się paletą kolorów RAL. Po kilku dniach niepewności i zastanawiania się padło na bardzo klasyczny zestaw: kość słoniowa + brąz.

Operację zaczynamy od całkowitego rozebrania roweru na części pierwsze i wyselekcjonowania elementów, które należy poddać malowaniu.

Podczas rozbierania roweru, diagnozujemy potencjalne problemy i sprawdzamy zużycie części. W przypadku tego roweru musieliśmy wymienić wkład suportu, opony i dętki, łożyska sterowe, a z przyczyn kosmetycznych i aby dopasować niektóre części do nowej kolorystyki wymianie podległa osłona łańcucha, kierownica, chwyty, siodło, dynamo, przednia i tylna lampa. Do malowania oddaliśmy: ramę, widelec, błotniki wraz ze wspornikami, bagażnik, wspornik kierownicy oraz klosz przedniej lampy. Wszystko jest malowane w profesjonalnej malarni proszkowej, gdzie najpierw elementy poddawane są piaskowaniu w celu usunięcia starej farby i rdzy, następnie malowane farbą podkładową, a na końcu wybranym kolorem. Oto efekt:

Zazwyczaj najbardziej czasochłonnym jest ostatni etap, czyli składanie roweru. Nie będę się tutaj zagłębiał w szczegóły. W kliku słowach wygląda to następująco: wszystkie stare części czyścimy i serwisujemy, centrujemy koła i przystępujemy do montażu wszystkiego na ramie roweru. Poniżej efekt końcowy:

Taka duża renowacja to zawsze lekka niewiadoma i końcowy efekt to pewien rodzaj niespodzianki. Tutaj nie mamy wątpliości, że operacja się udała. Rower jest w 100% odmieniony i to na lepsze.

Reklamy

Informacje o onemorebikepoznan

Poruszamy się po mieście na rowerach i chcemy zachęcić do tego wszystkich. Pomożemy Ci w wyborze roweru, albo przygotujemy twój do codziennej jazdy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii GAZELLE, RENOWACJE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s