Przednie bagażniki do roweru…

Z radością zauważam ostatnio coraz większe zainteresowanie przednimi bagażnikami wśród naszych klientów. Skąd ta radość? Przedni bagażnik to moim zdaniem świetne uzupełnienie roweru miejskiego, bardzo praktyczne i uniwersalne.

Gazelle Basic + Basil front rack

Często widujemy u nas w serwisie pogięte i zmęczone przednie kosze na rowerach, których właściciele przeładowują je niemiłosiernie. Typowy dobrej jakości przedni kosz może udźwignąć 5 kilogramów. Jest to stosunkowo niewiele, więc jeśli wozisz często większe ładunki (np. zakupy, książki, laptopa itp.) to przedni bagażnik ma sens. Można zamontować na nim na stałe większy kosz lub skrzynkę albo przy pomocy gumowych ekspanderów przypinać to co w danym momencie chcemy przewieźć.

Basil Transport (2)

Transportbinder

Guma marki Bibia na zdjęciu powyżej jest nie do pobicia w swej prostocie i ilości możliwości zamocowania różnych rzeczy do bagażnika. W stanie spoczynku wygląda następująco:

S152508

Na opakowaniu jest kilka rysunków ze schematem dla inspiracji jak jej używać w różnych sytuacjach.

IMAG0751

Czy przedni bagażnik tego typu można zamontować na każdym rowerze? Są pewne ograniczenia, ale w przypadku większości rowerów miejskich raczej nie powinno być problemu. Jedna rzecz wyklucza możliwość montażu i jest to amortyzowany przedni widelec. Przednie koło na szybkozamykacz może również sprawić problem, ale jest on czasem do obejścia.

Moim faworytem jest bagażnik Basil. Występuje on w dwóch wersjach: standardowej szerokiej, oraz wąskiej dostępnej dopiero od tego roku.

Obejmy mocujące na kierownicy są wyposażone w gumowe podkładki, dzięki którym można je zamontować na kierownicach o różnej grubości. Duży zakres regulacji góra-dół pozwala dopasować bagażnik do rowerów z kierownicą ustawioną również bardzo wysoko.

Gazelle Basic + Basil front rack

Uchwyt na nodze bagażnika pozwala na montaż lampy:

Gazelle Basic + Basil front rack

Nogi bagażnika przykręca się nakrętkami osi koła:

Gazelle Basic + Basil front rack

Wersja wąska wygląda następująco:

Basil-Front-carrier-Slim-Fit-matt-black-topview

Wąski bagażnik posiada również praktyczną sprężynową „klapkę” taką jak na wielu tylnych bagażnikach.

Gazelle Basic + Basil front rack

Dla inspiracji w przewożeniu wszelakich różności na rowerze polecam zdjęcia z grupy o przednich bagażnikach na Flickr.com

i jeszcze jednej

…na zachętę jedno ze zdjęć:

Amsterdam, Admiraal de Ruijterweg, 07-2011

Reklamy

Informacje o onemorebikepoznan

Poruszamy się po mieście na rowerach i chcemy zachęcić do tego wszystkich. Pomożemy Ci w wyborze roweru, albo przygotujemy twój do codziennej jazdy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii BASIL, CARGO BIKES, GAZELLE, ROWEREM DO PRACY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s