Poznańska Masa Krytyczna – 9-te urodziny

W piątek 30-tego sierpnia odbyła się w Poznaniu jubileuszowa Masa Krytyczna. Były to już dziewiąte urodziny! Przyjechało dużo rowerzystów, tak na moje oko 150-200 osób. Trasa jak na masę krytyczną była dość długa – 27km, wiodła głównie przez południowe rejony miasta, jej dokładny przebieg można zobaczyć na mapce na stronie masy. To co różniło ją od wcześniejszych to godzina odjazdu. Tym razem była to godzina 19:00, a nie tradycyjna 18:00. Nasz sklep jest czynny do godziny 19-tej, więc masa o 18:00 raczej odpadała. Na przejażdżkę zabrałem moją małą córkę, nie byłą to jej najdłuższa wycieczka, ale na pewno w największej grupie i o dość późnej porze jak na 13-miesięczną pannę. Zniosła to zaskakująco dobrze, nieprzerwane dźwięki dryndających dzwonków, migające światełka rowerów i zagadujący ją rowerzyści  dostarczyły wystarczająco rozrywki.

Cały przejazd eskortowany był przez policję, więc nie było dla nas czerwonych świateł i można było jechać całą szerokością pasa, a to nie lada atrakcja.

DSC_0173 IMAG0789

Można było również dostać takie oto naklejki, promujące przyjazne zachowanie na drodze.

IMAG0799 DSC_0162Polecam wszystkim udział w Masie Krytycznej, odbywa się zawsze w ostatni piątek miesiąca, przez cały rok – zimą również! Trasę przejazdu można zawsze sprawdzić na oficjalnym blogu Poznańskiej Masy Krytycznej.

Reklamy

Informacje o onemorebikepoznan

Poruszamy się po mieście na rowerach i chcemy zachęcić do tego wszystkich. Pomożemy Ci w wyborze roweru, albo przygotujemy twój do codziennej jazdy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii IMPREZY ROWEROWE, MASA KRYTYCZNA i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s