Rowery kontra samochody…

Albo jak w oryginale BIKES vs CARS zapowiada się jako  niezły dokument o tym o czym my już doskonale wiemy, że rowery są super w miastach, a samochody są też super, ale na wypady gdzieś dalej, poza miasto. Okazuje się, że to co dla nas jest oczywiste, nie jest takie oczywiste dla wielu ludzi i ten film ma te sprawy naświetlić i pokazać szerokiej publiczności.

Film ma zostać ukończony w 2014 roku. Pieniądze na jego postprodukcję i promocję zastały zebrane za pośrednictwem strony kickstarter.com gdzie każdy zainteresowany, może przekazać dowolną sumę pieniędzy na ten projekt. Większe datki zostaną w różny sposób wynagrodzone, np. 1100 dolarów da nam piękny rower szwedzkiej produkcji (reżyser Fredrik Gertten jest szwedem). Pozostały jeszcze dwa dni do końca zbiórki, zebrano już 63000 dolarów, a plan był zebrać 50000, więc jak widać pomysł spodobał się wielu ludziom.

bikesvscars

Multi miliardowy przemysł samochodowy od początku robił wszystko, aby uzależnić od siebie całe społeczeństwa. Ogromne ilości pieniędzy są co roku inwestowane w sprzedawanie iluzji wolności jaką stanowi samochód. Wysokie ceny paliwa i zakorkowane miasta dają możliwość uświadomienia, że samochód nie jest niezastąpiony. Lobby samochodowe miało i wciąż ma ogromny wpływ na rozwój i urbanistykę miast. Czy politycy mają odwagę się temu przeciwstawić? O tym, w skrócie ma być ten film. Już nie mogę się doczekać!

Reklamy

Informacje o onemorebikepoznan

Poruszamy się po mieście na rowerach i chcemy zachęcić do tego wszystkich. Pomożemy Ci w wyborze roweru, albo przygotujemy twój do codziennej jazdy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii INFRASTRUKTURA ROWEROWA, VIDEO i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s