Pierwsza „wiosenna” niedziela tego roku.

Ociepliło się, nie da się tego nie zauważyć. Miało być słonecznie, ale kiedy obudziłem się szare niebo nie pozostawiało wątpliwości jak będzie wyglądał dzień. Niezrażony postanowiłem wsiąść na rower i obrać rzadziej uczęszczany przeze mnie kierunek. Okazało się, że część mojej trasy przebiegała po Pierścieniu Rowerowym Dookoła Poznania, a dosłownie dzień wcześniej rozmawialiśmy z Adrianem, że fajnie byłoby przejechać tą całą trasę jednego dnia.

IMAG0984Na mapach google znaleźć można oznaczenia PDP lub po prostu Pierścień Dookoła Poznania, a tutaj dokładna mapa wraz ze śladem GPS. Pierścień ma 163 kilometry, więc przy moim „turystycznym” tempie jazdy zdecydowałbym się raczej na taką wyprawę latem, żeby nie ścigać się ze zmrokiem.

Wokół mojego domu nie było już prawie śladu po śniegu, ale na niektórych polach wciąż zalegały konkretne zaspy. Leśne drogi też często okazywały się lodowiskiem, więc jazda była całkiem ekscytująca, zwłaszcza z górki.

Kilka pocztówek:

IMAG0986

IMAG0980

IMAG0981

IMAG0979

IMAG0983

IMAG0982

IMAG0985

Reklamy

Informacje o onemorebikepoznan

Poruszamy się po mieście na rowerach i chcemy zachęcić do tego wszystkich. Pomożemy Ci w wyborze roweru, albo przygotujemy twój do codziennej jazdy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii TOURING i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s