Mobilny mechanik rowerowy, pierwszy w Poznaniu, może nawet w Polsce, na pewno nie na świecie.

Właśnie się zorientowałem, że na blogu nigdy nie podzieliłem się z Wami informacjami o naszym Mobilnym Mechaniku Rowerowym. Na wstępie proponuję zobaczyć jak bardzo pozytywnie ten pomysł został odebrany w mediach:

tvn24 wpplnaszemiastopozlepszy poznan

We wrześniu zeszłego roku postanowiliśmy w ramach przygotowań do kolejnego sezonu, pilotażowo przetestować działanie mobilnego mechanika, tak aby od tej wiosny wystartować już na dobre. Motywacja była wielostronna. Po pierwsze uwielbiam ideę cargo bike’ów i trochę mnie bolało, że nasz Bullitt stoi tak mało używany. Wyprawy na pocztę, okazjonalne lokalne dostawy i rzadkie „wizyty domowe” w celu naprawy np. roweru stacjonarnego, to był zmarnowany potencjał.

Mobilny Mechanik Rowerowy One More Bike Poznań

Po drugie, mobilny mechanik to wygodna usługa dla weekendowych rowerzystów, których w naszym mieście jest bardzo wielu i wydaje mi się, że rozumiem ich potrzeby. Regularne serwisowanie roweru i dbanie o niego to podstawa, żeby wszystko działało, ale zrozumiałe jest, że nie każdy ma na to czas i chęci. Jeśli wychodzisz na rower okazjonalnie, co drugą niedzielę i wszystko czego potrzebujesz to przesmarowanie łańcucha i regulacji biegów to zatrzymując się na 10 minut przy posterunku mechanika masz to załatwione od ręki.

Po trzecie chciałem wypromować nasz sklep i serwis wśród poznaniaków z innych części miasta, ponieważ mimo naszej już ponad trzyletniej egzystencji, wciąż jesteśmy mało znani, a reklama za pomocą billboardów, banerów i LED’owych ekranów kłóci się z moim światopoglądem.

Mobilny Mechanik Rowerowy One More Bike Poznań

Formuła działania wygląda następująco: wiosną, latem i jesienią w weekendy spotkacie mobilnego mechanika na najpopularniejszych pośród rowerzystów trasach/miejscach w Poznaniu takich jak: okolice Malty, Parku Sołackiego, na Placu Wolności, Cytadeli. Aktualny rejon pracy danego dnia ogłaszany jest na stronie internetowej onemorebike.pl i na Facebook’u.

Rower cargo, pomimo swojej dużej ładowności nie zabierze ze sobą całego warsztatu, więc mobilny mechanik oferuje podstawowe usługi serwisowe, takie jak wymiana dętki, regulacja biegów, hamulców, smarowanie łańcucha, centrowanie kół i inne mniejsze naprawy, ma też ze sobą wszystkie najważniejsze części zamienne.

Nasze próby okazały się sukcesem i myślę, że Mobilny stanie się częścią poznańskiego rowerowego świata na stałe. Jeśli pogoda będzie dopisywać to zaczniemy pierwsze wyjazdy jeszcze w marcu.

Mobilny Mechanik Rowerowy One More Bike Poznań

Reklamy

Informacje o onemorebikepoznan

Poruszamy się po mieście na rowerach i chcemy zachęcić do tego wszystkich. Pomożemy Ci w wyborze roweru, albo przygotujemy twój do codziennej jazdy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii BULLITT, CARGO BIKES, MOBILNY MECHANIK ROWEROWY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s