Bike Cafe – porcja prawdziwie rowerowej kofeiny tylko w One More Bike

O co co chodzi? Jak zawsze ten blog jest lekko w tyle z nowościami w naszym sklepie, kto obserwuje nas na Facebook’u lub Instagram’ie ten już wie mniej więcej o co chodzi, ale nie wie wszystkiego …dzisiaj będzie właśnie o wszystkim związanym z kawą, którą serwujemy w naszej mini kawiarni. Po pierwsze proszę nie mylić naszej kawy mobilnymi rowerowymi kawiarniami Bike Café, to tylko zbieżność nazw, jest to zrozumiałe, że trudno być tu oryginalnym. Bike Café w One More Bike to produkt brazylijski, który znaleźliśmy dzięki naszym brazylijskim koneksjom (proszę się nie dziwić, 50% oryginalnego składu założycieli naszego sklepu pochodzi z tego kraju).

DSC_1514Bike Café to przedsięwzięcie promujące lepszą jakość życia w mieście połączenie promocji zalet jazdy rowerem i dobrej kawy. Jak to próbują osiągnąć? Kładą nacisk na bardziej zrelaksowane i mniej samolubne podejście do życia za pomocą rowerów i kawy co w moich uszach brzmi całkiem sensownie. A dzieje się tak ponieważ 10% zysków jest przekazywane organizacji non-profit o nazwie Institute Aromaiazero. Ich celem jest promocja zrównoważonego transportu w miastach, angażowanie się w sport, sztukę uliczną, społeczne inicjatywy mające na celu poprawę jakości życia i zmniejszanie nierówności społecznych. Ciekawą inicjatywą są kursy doskonalenia jazdy dla rowerowych dostawców organizowane w celu poprawienia ich bezpieczeństwa i przy okazji zwiększenia wydajności ich pracy. Jakiś czas temu zamieściłem kilka zdjęć rowerowych dostawców z Brazylii w akcji. Co również ważne, kawa jest rozwożona rowerami i sprzedawana w miejscach przyjaznych rowerzystom. Do nas musi jednak przylecieć samolotem… DSC_1510~2

DSC_2053~2

Na ich stronie można też przeczytać ciekawe wyznanie wiary, oto w co wierzą ludzie z Bike Café:

1. „Picie kawy ma nie tylko pomagać nie zasnąć, chcemy wysokiej jakości napój, chcemy by dobra kawa była doceniana w naszym kraju.”

2. „Jazda rowerem w mieście ma być przyjemna i dobra kawa w tym pomaga, ale chcemy by miasta również dostrzegały potrzeby rowerzystów.”

3. „Wszyscy muszą się zastanowić nad swoją postawą, aby stworzyć bardziej zaangażowane społeczeństwo.”

Dzisiaj do naszego ekspresu wsypujemy ostatnią paczkę z naszych zapasów, kolejna dostawa Bike Café dopiero w listopadzie! W międzyczasie znajdziemy oczywiście godnego zastępcę.

collage_20150511103623719Nasze kubeczki są ręcznie stęplowane! Zrobiliśmy też potykacze, aby zachęcać niczego nieświadomych przechodniów do wstąpienia do środka.

DSC_1522~2DSC_1531~4Niech się trochę ochłodzi to powtórzymy powyższą promocję.

Reklamy

Informacje o onemorebikepoznan

Poruszamy się po mieście na rowerach i chcemy zachęcić do tego wszystkich. Pomożemy Ci w wyborze roweru, albo przygotujemy twój do codziennej jazdy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Bike Cafe – porcja prawdziwie rowerowej kofeiny tylko w One More Bike

  1. Pingback: BIKE CAFÉ – zbieramy zamówienia! | OneMoreBike

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s